Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
26.07.2013 08:24 - Самопрограмиране (Self-imprint) - поредица
Автор: padreantonii Категория: Други   
Прочетен: 11295 Коментари: 0 Гласове:
33


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 Предпоставки за всички видове програмиране – вътрешна болка/страх


Всеки, който ходи по тази планета има своя принос за разрушителните преживявания с болезнени белези. Тези събития могат да се случат при всяко стечение на обстоятелствата в живота ви, от утробата, през детството, до живота като възрастен. Може да има съзнателни спомени или такива, които се опитват да се избутат в подсъзнанието. Независимо от произхода си, те оставят техния белег, причинявайки разнообразни реакции.

Обикновено, всеки път когато някой изпита болка, там има и един скрит страх, както и чувство на безпомощност. Веднъж щом настъпи чувството за безпомощност, идва и гнева към някого, който човека чувства отговорен за създалата се ситуация. Гневът е част от режима за оцеляване, „битката“ или „полета“, който е в ствола на рептилоидния мозък. Когато полетът стане невъзможен (често мотивиран от страха), тогава оставащият избор е да се бориш, което често е задвижвано от гняв. Когато индивидът е в положение, в което той/тя не може да се бие, гневът е потиснат в съзнанието и после рано или късно – в подсъзнанието.

Както знаете, всяко нещо, което е потиснато натрупва сила. Целият потиснат гняв в края на краищата ще трябва да излезе и избие навън. И понеже е потиснат, той прекарва много време опитвайки се да избяга и ако не го направи, се изразява по разнообразни начини.

Единият от начините е да започне да „рита“ срещу другите. Хората, които правят това, обикновено са пълни с болка. Те се опитват да го изчистят от себе си отдавайки го на другите. Ако погледнете под страха, ще видите болка, а под болката, страх. Колкото по-дълбока е болката, толкова по-отчаяно този човек се опитва да нанесе болка на другите, в отчаян опит да го махне от него/нея. Емоционалната болка избива навън отдавайки емоционална болка на другите. Физическата болка е по-разпространена и в крайни случаи причинява изнасилване, осакатяване и дори и убийство.

Колкото по-чувствителен става някой, вместо да си го изкарва на другите, тенденцията е да го изкарва на себе си. Това идва под формата на един вътрешен диалог, резултата от който е ниска самостойност, самосаботаж, себеотрицание и самодеградация. Крайната вътрешна болка може да се превърне в последици като анорексия, булимия, самоосакатяване, дори и самоубийство. Човек с такъв мисловен модел е отворен към външна агресия, програмиране и само-imprint-ване.


Друга разпространена реакция на дълбоката болка е вцепеняване от болката, когато тя е потискана. Този тип реакция завършва с нечувствителност към нищо и за нищо. Хората, които притръпват за болката действат в една честотна лента от емоции без твърде много колебание за едно или друго нещо. За нетренираното око, тези хора може да изглеждат като устойчиви и спокойни, но точно под повърхността лежат всичките потиснати емоции, които само чакат, за да излязат навън. Хората, които са вцепенени към света често не могат да си припомнят неприятните случки, защото това е много болезнено. Отбягването е по-лесно. Вцепеняването причинява бездействие или предизвиква по-големи разтърсвания чрез друга травма.

Болезнените преживявания често водят до чувство на срам, че: „аз направих нещо лошо и нещо лошо трябва да ми се случи и на мен“, без значение дали го има или не. Само-imprint-ването е толкова силно, че вие никога не можете да спрете да се питате, или ако го направите, ще чувствате, че не можете да преминете през него. Срамът е и функция на ниската себестойност. Отпечатъкът би могъл да се появи навсякъде по пътя, но основно е формулиран в ранното детство.

Да си спомните първия път когато сте почувствали срам е първата стъпка към депрограмирането.

 

Депрограмиране

 

Програмите, които са вкарани в ДНК-то са скрити от съзнателния поглед на субекта. С други думи, по време на нормалния ежедневен живот на даден човек, той/тя никога не би знаел, че неестествени програми са съществували в тялото му, защото тези програми са скрити от погледа на съзнателния аз. Това е като една врата, която изчезва или се слива с декора, когато я затворите. Вратата е все още там, но вие не можете да я видите. Депрограмирането е процес, при който тези „врати“ се отварят за постоянно. Програмирането всъщност не се изтрива, защото е част от ДНК-то ви, или генетичната ви структура. Ако се опитате да изтриете програмирането, това би било същото като да изрежете част от ДНК-то ви и тялото ви ще започне физически да дегенерира. Следователно депрограмирането позволява на човек да разпознае програмите в самия него, така че да може да върне обратно контрола над съзнанието и тялото си, ако програмата се активира.

 

 

Какво е self-imprint и как си го причиняваме„Негативни“ аспекти.

Дотук задълбочихме разбирането си за програмирането като процес. Нека бъде ясно, че програмирането е термин, който използвам с по-широк смисъл и не описва границите единствено на процеса на фрагментация на съзнанието.

Само-imprint-ването е процес много подобен на програмирането, който обаче създавате сами за себе си, при това съвсем съзнателно, когато го ползвате в неговата положителна форма. Процесът разбира се си тече и подсъзнателно, когато се натоварваме с множество подкопаващи програми, за които не си даваме сметка. Обикновено това се случва на хората, които не се интересуват от енергийната страна на живота и не си дават сметка каква сила имат мислите им. Само-imprint-ването също може да бъде активирано от ключова дума (trigger), която да задейства мисловните модели, с които сте се натоварили, което да задейства дадени поведенчески програми. Цялата схема е много подобна.


Отделно от това обществото вгражда определен тип блокажи в мисленето и енергетиката ни (които са свързани, както вече стана ясно). Ако човек не си даде свобода, той ще започне да потиска същността си и започва зомбирането.


Когато разсъждавам за това си давам сметка, че въпроса в крайна сметка се свежда до „приемам ли се такъв какъвто съм и живея ли в настоящето?“. Ако стигнете до дълбочината на това, отговорете си честно и отговора е „не“, то по всяка вероятност вие сте се самообособили с множество мисловни модели, които в крайна сметка ще ви изядат отвътре.

Могат да се изпишат томове по въпроса, но това е излишно. Наистина, единственият въпрос, който трябва да си зададете е дали вие харесвате това, което сте, дали се чувствате добре от това кой сте, дали искате да бъдете нещо друго и ако „да“, да осъзнаете, че вие навярно сте роб на тази представа и тя ви определя ментално и респективно – енергийно.

Смятате, че не сте прекалено хубава? Имате ниско самомнение? Наблюдавайте как действията ви и решенията ви започват да се градят около този мисловен модел. Как започвате да вървите срещу собственото си здраве, в името на някаква представа за това как трябва да изглеждате. В името на какво? На чуждото мнение, което е маскирано под идеята за „правя го за себе си, така се чувствам по-добре“.

Висшият ви Аз никога не би поискал да бъдете нещо външно, нещо различно от това, което сте, за него има значение единствено до колко дълбоко се вкоренява съзнанието в това тяло, а не как изглежда и дали другите одобряват това. Но ние сме позволили да станем толкова обособени от външни идеи за това „как трябва да бъдат нещата“, дотолкова сме задръстени с лицемерен, псевдо-морал, че започваме да поглъщаме всякакви концепции как трябва да мислим за себе си и какво трябва да бъдем. Ние допускаме това. Да, външен imprint има, да, той е умишлен и целта му не е вие да се чувствате добре и свободни, но в крайна сметка – вие сте тези, които позволявате това да се инсталира у вас като мисловен модел. Защо?

Поради гореописаните причини. Никакъв imprint не може да се случи, ако вече няма предварителни условия у вас самите той да се случи.


Как да разберем дали сме се self-imprint-нали?

Намерете начин да стигнете до вътрешното си същество и разберете кои мисловни модели са плод на вашата личност и кои мисловни модели са внедрени и подхранвани от страх, манталитета на жертва, ниска себеоценка, болка и др. Спомнете си кога за първи път сте казали „трябва“, което е любимата дума на външния свят, с която биваме моделирани. Открийте корена на нещата и кога сте се пречупили в името на нещо, което не сте. Поставете от една страна вашата лична свобода и способността ви да я изразявате, бидейки това, което наистина сте, а от другата поставете онова, което ви дават фалшивите модели, които сте прегърнали в името на нещо, което не сте. Кое тежи повече? Нима не бихте се чувствали по-добре без целия срам, без цялото притеснение, без всички блокажи, които сте си инсталирали в името на приемането от външния свят? Защо тогава продължавате да избирате да се чувствате зле? Да решите да промените това означава да се себеизберете и да присъствате в живота.

 

Запомнете, че можете да бъдете програмирани само с това, което вече сте. Настоящите ви програми са външни, но по някаква причина те са намерили начин да се закачат за вас. Разберете защо.

Всички ние сме част от съзиданието. Използвайте това във ваша полза, вместо да позволявате на другите да го използват срещу вас. Чрез интегрирането на вашето обучение, превърнете нещо отрицателно в нещо положително. Накарайте го да работи за вас.

Идейно е да бъдете инициативни и да се освободете сами от всички самосаботиращи ви чувства, преди да се случи нещо в живота ви и да ви принуди да реагирате. С други думи, поемете контрола над ситуацията сега, преди тя да нарасне до точката, в която тя ще поеме контрола над вас. Тези чувства трябва изцяло да бъдат освободени нагоре към Висшият ви Аз, за да може да се предвижите напред, към нови преживявания.

 

Можете да използвате някои основните техники.

Вдишвайте, през горната част на главата, към основата на гръбнака. Издишвайте нагоре по гръбнака и навън през главата, по целия път нагоре до Висшият Аз. Като правите това, почувствайте, че сте потънали дълбоко в същността си, Висшият Аз и Източника. В тази триада съществува най-голямата сила, която е на ваше разположение.

Докато вдишвате със затворени очи, погледнете в мехура, почервенял от излишната енергия на болка и срам. Вдишайте в центъра и използвайте вашият дъх като инструмент. Издишайте през гръбнака нагоре през върха на главата, по пътя към Висшият ви Аз. Гледайте как тази външна енергия изтича, изтича и изтича... Повтаряйте това упражнение толкова често колкото е необходимо. Наблюдавайте излишната червена енергия, която се състои от болка и срам, това което живее вътре в аурата ви как ви напуска. Вие вече не се идентифицирате с това. Споделете съзнателно с Висшият си Аз, ако имате някаква специфична информация, която е нужно да предадете през вътрешните си очи. Ако нещо се появи или изплуват спомени, прегледайте ги и ги освободете. Веднъж след като сте инициирали тази вътрешна работа, може да я правите навсякъде, с широко отворени очи – шофирайки, вършейки домакинската си, ежедневна работа, разхождайки се и т.н.

Винаги когато премахвате нещо от аурата си, бъдете сигурни, че то ще се възстанови или вие ще позволите на това, което току-що сте освободили, да се завърне отново. Когато освобождавате болка и срам, издишайте излишъка от червена енергия и вдишвайте зелен цвят за емоционалното ви излекуване. Гледайте да запълните „дупките“ във вашето поле.

Като работите върху болката и срама, отделете време по същия начин да поработите и върху чувствата на страх, безпомощност и ниска самооценка. Издишвайте ги всичките през върха на главата, нагоре към Висшия ви Аз и позволете на всичко, което ви е нужно да премине през вътрешните ви очи.

Колкото по-дълбоко се потапяте във вътрешната си същност, толкова по-голяма вероятност има да срещнете травмите, които са причинили болката и срама. Развивайте освобождаващите си умения така, че когато най-накрая се справите, да достигнете до сърцевината; така може да се справите с всичко, което намерите там. Без осъждане, обозначете това, което намерите и осъзнайте, че всичко това е част от преживяванията ви.

С времето това би следвало да разбие ДНК-кодировките на това ниво чрез разчупването на фалшивите мисловни модели, които човек е приел да преживява.


Моделът на само-imprint-ването следва изцяло модела на програмирането (затова и първият бе описан по-нашироко). По-скоро второто следва първото, защото self-imprint-а е естествен процес, а програмирането изкуствен (доколкото изобщо можем да създаваме такива категории). Следвайки първоначалната схема, можете да си обясните и тази, за която говорим в момента.

При само-imprint-ването също имаме допълнителна ДНК, имаме активиращ спусък, който обикновено в случая са дадени ситуации и хора, които провокират определено държание у нас, което съзнателно решаваме да приемем на социално ниво, а най-тежкото (себе)обособяване обикновено е свързано със сексуалността.

Програмирането и само-imprint-ването са като два паралелни вектора, които могат да бъдат свързани по много общи показатели, защото в същността си са едно и също. Просто свързваме едното със специфични преживявания, без да разбираме, че модела е преживяван ежедневно под друга форма от всички нас. Както и при специфичното фрагментиране, така и тук, най-често всичко започва в детството.


 

Примери за външен self-imprint

Какво е това „външно само-imprint-ване“ при положение, че говорим за изцяло вътрешен процес?

 

Преди време бях в едно реставрирано килийно училище и бях втрещен да видя какво са причинявали на малките деца едно време. Излиза, че са им слагали табелки като на крави, с които децата са си тръгвали и всеки е можел да ги види. Например ако детето е било непокорно или лениво, то биломаркирано като такова, за да може то едва ли не да се засрами от погледите на другите и това да го „вкара в правия път“. Представете си какви блокажи създава това на психическо ниво още в тази крехка възраст... Сигурен съм, че дори днес някой ще намери това за оригинално...

 

image image

 

Разбира се, имаме и обратния вариант, с който послушните деца били поощрявани, като по този начин им се създавало изкуствена сигурност и самочувствие, които обикновено нямат никакво покритие и нищо общо с реалността на живота:

 

image image


Послушен и примерен в системата, неадекватен в живота.

Външните системи, като социалната, образователната и т.н. винаги класифицират хората и не им позволяват да бъдат себе си, защото има установена норма от правила, която е „морална“, а всичко друго не е. Кой изобщо определя това?

Духът бива смачкван по всички показатели. Вие предавате това програмиране на вашите деца и те вярват, че външния път е правилния, а не вътрешния. Те се самообособяват с тези идеи и започват да ги живеят искрено. Само като си помисля за собствените си ученически години и БЕЗУМИЯТА на тази система – да имаш високи оценки, сърцето ти да се пръсва от идеята, че можеш да бъдеш изпитан и да не знаеш, целия стрес свързан с това, насаждането с поучителните представи „колко важно е това“ и едва ли не как е най-важното от всичко... В името на свещеното дърво Игдрасил!!! Това е НАЙ-МАЛОВАЖНОТО от всичко в детството, СПРЕТЕ да промивате децата си с това!!! Как знанията ми по Родинознание ме правят по-пълноценен човек, как непознаването на БЕЗКРАЙНО скучната история, която ни карат да запаметяваме пречи на вътрешния ми свят и ме прави нещо по-малко от другите, как това, че не знам наизуст мъртвите стихове на някои революционери, които са принадлежели на друга епоха и преживявания и не трогват душата ми, правят морала ми по-нисък? Що за ТЪПИ програми, що за ТЪПИ изисквания, що за дебилизми? Това ли е най-важното?!?

Цялата схема продължава в университета, продължава на работното място – до безкрай. Страх, стрес, комплекси за малоценност, че не знаеш, че не си достатъчно способен, че не си достатъчно добър – или обратното – че си голяма работа, че си много отракан и вещ. Илюзии. Тези системи ни развиват в един аспект от живота и винаги ни правят слепи за другото, в което винаги си оставаме инвалиди, оставаме деца. Можем да функционираме в едно изкуствено общество, над което смятаме, че имаме контрол, но умираме още на 3-я ден сами в гората. Къде са всичките ви дипломи тогава? Как ще ви помогне куфарчето и дамската ви чанта в гората?

Никога не ни учат как да се отворим и чувстваме света, как да преживяваме себе си. Това никога няма да бъде преподавано, именно защото то не може да бъде преподадено. За него трябва да се пуснат всички системи, всички правила, всички идеи, усилия и представи, а никой не може да си позволи да формира такова общество. Такова общество би било адекватно и силно. Никой не иска това.

 

Всички тези неща изтласкват фокуса на човека в една посока, която е отдадена на външния свят. Тъй като вътрешния обаче е истинската ни същност, той винаги намира начин да „избие“ и да остави следи. За съжаление това отново се случва чрез системи, чрез които да преживяваме другото, вместо да се свържем директно с него, но и това е път.

 

Най-общо казано, така възниква окултизма. От дадена гледна точка той е отговор на тази масова липса. Той е система, която да ни позволи да се докоснем до онова съкровено вътрешно пространство, което така хронично ни убягва като социални същества. Окултизмът е опит, вътрешния свят да бъде картографиран, да бъде направен достъпен за масата под алегорична форма. Разбира се дори това не успява поради множество фактори. Най-пряката причина от моя гледна точка е, че това е рецепта за нещо, което не може да бъде постигнато стъпка по стъпка, следвайки някакъв план. В резултат вътрешните преживявания остават все така далечни без значение дали за тях се говори чрез алегории и символи или не се говори за тях изобщо. Общият брой хора, които ще ги имат остава сравнително еднакъв. Вековете натрапване на външния свят за сметка на вътрешните реалии е направил хората глупави, лениви. Те не желаят да погледнат вътре, защото ще се сблъскат с гореописания процес. Цялата вина, страх и болка трябва да бъдат разбрани и разбити, за да може да влезе светлината на осъзнаването и виждането. В този смисъл самият окултизъм е вид перверзия, която не ни дава никакво пряко знание, а само ни разказва за него, което ни създава фалшивото усещане, че сме надникнали в другото пространство. Не сме. Най-често просто сме прочели за него. Всичките „мистични религии“, езотерични традиции, системи и какво ли още не... – те се опитват да ни обрисуват картина с външни средства, докато истината не може да бъде разказана и описана. Това създава цял пантеон от вярвания за силата на дадени символи, нематериални същества, магически амулети, сякаш те имат някаква енергия и живот сами по себе си. Нямат. Ние им придаваме такава. Защото сме дотолкова скопени, че не можем да използваме собствената си енергия пряко. Трябва да я вложим под формата на ВЯРА в някакъв външен образ, заклинание или талисман и да повярваме, че мощта идва оттам, защото не можем да я канализираме пряко. Трябва да я пречупим през нещо, за да повярваме в нея. Ето дотам се е стигнало. Има един ВЕЛИК откъс от „Сейлъмс Лот“ на Стивън Кинг, който е право в десетката по този повод. Сюжетът ни разказва за градче, в което върлува вампир, чийто основен враг е местния свещеник. Следващият диалог е част от финалната битка между тях двамата (удебеленият шрифт е мой):

 

— Хайде, изпълни своята част от сделката, шамане.

— Аз съм свещеник — кресна Калахан.

Барлоу преви гръбнак в подигравателен поклон.

— Свещенико — изрече той и думата беше суха като чироз.

Калахан се двоумеше. Защо да захвърли кръста? Можеше да го прогони, да се задоволи с реми тази вечер, а утре…

Но от дълбините на съзнанието му се надигаше предупреждение. Да отхвърли предизвикателството на вампира означаваше да се сблъска с далеч по-тежки последствия, отколкото бе предполагал. Ако не дръзнеше да захвърли кръста, това би било като да признае… да признае… какво? Ех, ако събитията не се развиваха така стремително, ако имаше поне мъничко време за размисъл, за подготовка…

Сиянието на кръста помръкваше.

Калахан гледаше с разширени очи. Страхът бликна в корема му като топка от нажежени жици. Трескаво вирна глава и се втренчи в Барлоу. Вампирът се задаваше през кухнята с широка, почти сладострастна усмивка.

— Назад — дрезгаво проговори Калахан и отстъпи. Повелявам ти в името Божие.

Барлоу се изсмя.

От сиянието оставаха само две гаснещи кръстосани поточета. Сенките отново пропълзяха по лицето на вампира и го превърнаха в странна варварска маска с тъмни триъгълници под високите скули.

Калахан отстъпи още крачка назад и бедрата му се блъснаха в кухненската маса до стената.

— Вече няма накъде — печално промърмори Барлоу. В тъмните му очи кипеше пъклена радост. — Тъжно е да гледаш как човек губи вяра. Е, какво пък…

Кръстът затрепери в ръката на Калахан и изведнъж изгаснаха последните искрици. Сега разпятието бе просто парче гипс, купено от майка му в някакво дъблинско магазинче за сувенири, навярно на безбожна цена. Изчезнала бе силата, която бликаше от него по ръката на свещеника — сила, способна да поваля стени и да стрива камъни на прах. Мускулите помнеха тръпката, ала не можеха да я повторят.

Барлоу посегна в мрака и изтръгна разпятието от пръстите му. Калахан изпищя жално, с писъка, който бе отеквал в душата — но никога в гърлото — на някогашното дете, заставено всяка нощ да остава само и в просъница да вижда как мистър Флип наднича от гардероба. А следващият звук щеше да го измъчва до края на живота му — сухото пращене, с което Барлоу пречупи кръста и нелепото тупване на парчетата върху пода.

— Проклет да си! — изкрещя Калахан.

— Късно е вече за подобни мелодрами — изрече от тъмнината Барлоу. Гласът му звучеше почти скръбно. — Излишни са. Ти забрави доктрината на собствената си църква, не е ли така? Кръстът… хлябът и виното… изповедалната кабинка… всичко това са само символи. Без вяра кръстът е просто дърво, хлябът е печена пшеница, а виното е вкиснало грозде. Ако бе захвърлил кръста, някоя друга нощ щеше да ме победиш. В известен смисъл почти се надявах на това. Отдавна не съм срещал достоен противник. Момчето струва колкото десетима като теб, фалшив свещенико.


И така. Всичките външни пособия на окултизма се оживяват от нас самите. Ние само-imprint-ваме тези външни аксесоари (което обикновено ни свързва с мощния егрегор на дадената религия/учение на което ставаме проводник), което ни позволява да получим достъп и до собствената си сила. Защото не вярваме в собствената си сила, но вярваме в силата на символите, която ние им придаваме. Т.е. трябва ни нещо външно, за да канализираме нещо вътрешно, защото иначе не можем да повярваме в силата си сама по себе си. Парадоксът е голям, извращението е огромно. Самият талисман не прави нищо, точно както казва самия Барлоу в горния откъс. Но ние сме се самообособили с идеята за външната сила на нещата.

Преди години ми попадна една книга за просфори. Просфората е печат за хляб. Така самият хляб се imprint-ва с дадена енергетика и когато впоследствие го поглъщате, това позволява на тази енергия да „ферментира“ във вас и да стане действаща. Вашата представа прави целия процес работещ. Вие сте тези, които слагате печат на хляба. Т.е. това отново е форма на външно само-imprint-ване чрез вяра в нещо извън вас, което е захранено от вас. Между другото беше ми интересно да видя просфора против бяс (в иначе изцяло християнска колекция), която явно е останала от древното ни шаманско минало:

 

image

 

Когато знаете механизма на това може да откриете много примери за (само)imprint както из целия ни фолклор, така и в целия ни съвременен свят.

Каква мислите е функцията например на изрази като: „да чукнем на дърво“? Някога замисляли ли сте се за значението на такива общоизвестни фрази?

Това е израз за заземяване, който е external-изирана форма на процес, който можете да правите със съзнанието си. Кога употребяваме този израз? Например срещате някой на улицата, той ви пита как сте, а вие отговаряте с нещо от рода на: „всичко е наред, да чукнем на дърво“ след което търсите в близост дърво или нещо направено от дървен материал, а ако няма просто почуквате някъде, чувствате нужда да направите физическия жест, за да завършите тази форма на само-imprint-ване. Дървото е материал, който винаги има връзка със земята, той е заземяващ материал. То е кафяво (енергийния цвят на заземяването) и носи самата вибрация на земята, защото е било в пряк контакт с нея. Когато вие изказвате настоящия си статус (например – че сте в добро здраве), вие искате това да продължава да бъде така и занапред, затова заземявате самата мисъл-форма чрез този израз и правите кинетичното движение, за да се само-imprint-нете на клетъчно ниво с енергията на това утвърждение. Ще откриете много нива на смисли в някои обикновени неща, ако започнете да се замисляте.

 

Какво са пожеланията на Нова година в баницата и на коледа в питката? Нека разгледаме процеса.

Вие пишете (по)желания със собствената си ръка и почерк (поне допреди няколко години – вече се принтират от интернет...) после си избирате парче с нетърпение и любопитството „какъв ще ви е късмета“ и когато го прочетете вече имате надежда какво да очаквате през годината. Не виждате ли, че това е просто самосъздаване на мисъл-форма, която вие самите захранвате, за да привлечете въпросните преживявания през годината? Щом го разбирате, защо не го правите непосредствено, ами се занимавате със скопени ритуали? За да има радост на масата? Ами WTF... Така вие не спирате да отдавате силата си на външни методи и източници, вместо да я впрегнете да работи във ваша полза. Всеки избира сам, разбира се...

 

Плискането на вода, при започването на ново начинание. В такъв случай казваме: „да ти върви по вода“. Няколко неща имаме тук, отново през магическа елементална перспектива, която екстернализира вътрешния импулс, за да му придаде външна реалност. Първо, водата чисти (което трябва да освободи енергийно бъдещото начинание от пречки), и второ – чисти само онова, което се движи. И тъй като водата винаги се движи (поради което е най-мощната стихия на планетата) – то тя винаги поддържа живот. Плискаме вода, когато тръгваме нанякъде или започваме нещо ново, за да можем да изчистим пътя пред себе си и за да можем да наситим енергията на цялото начинание с живот – то винаги да бъде успешно и печелившо.

Можете да го правите с мисъл вместо с вода. И въобще, нека не зачеквам темата за водата, защото трябва да развенчавам цялата история около Емото и много хора ще получат инфаркт, когато разберат, че поп-езотериката, по която се превземат и въздишат и за която вярват, че е номер 1 и прилагат като „доказателство за съществуването на всичко езотерично“, не е езотериката която работи или поне тя не работи по начина по който си мислят, че работи (а това ще доведе до множествени припадъци). Което пък от друга страна ме амбицира да го направя, така че все пак обещавам да го напиша някой път...


Всички вие сте виждали табелките по пазарите (ако във вашия град все още са останали такива, защото в моя ги унищожиха и вече не са това, което бяха). Клечка с картонче забити в домата на който пише „вкусни домати“, в краставиците пише „сладки краставици“, в марулите „крехки марули“ (крехки my ass...) и т.н... Какво мислите, че е това? Каква е функцията на това? Каква е функцията на арабския търговец, който вика из целия площад и разказва за „качествата“ на стоката си? Все примери за imprint с търговска цел.

 

Децата си играят всякакви игри. Правят крачки по плочките на улиците, докато вървят с родителите си, броят разни неща, стъпват на всяка втора... Не сте ли го правели и вие? Наричат си неща (само-imprint-ват се). Например. „Ако успея да прескоча 3 плочки, ще стане еди-какво си“. Или „ако успея да заключа вратата преди да е дошъл асансьора ще стане еди-какво си“. Колко от вас го правят и до днес под някаква форма?

Като малки в моята махала брояхме трабантчета. Който видеше трабантче преди всички други трябваше да извика: „Трабантче пинг-пинг!!!“ (и до ден днешен не знам какво значи това). Ако „събереш“ 3 трабантчета за деня, можеш да си намислиш желание, което ще се изпълни до седмица. Отново имаме същия процес – екстернализация под някаква форма, която да манифестира дадена мисъл-форма.

 

Какво е танцът и въобще музиката? Тя е личното чувство, емоция и дълбочина, с което автора й насища нотите. Когато някой свири отегчено (уличен акордеонист в подлез например) казваме, че в тази музика няма чувство, че тя не ни докосва... Някой може да изсвири Лунната соната перфектно от техническа гледна точка, но да не влага нищо от себе си в изпълнението и ние ще усетим това, защото все още не сме роботи. Друг може да не я изсвири толкова блестящо, но да вложи душата си вътре и това ще проличи. Това е като с децата-генийчета китаристи или пианисти, които можете да гледате на килограм в YouTube (обикновено всичките те са с азиатски произход). Това, което правят за възрастта си е впечатляващо като изпълнение, но те не могат да направят музиката си жива. Защото музиката обикновено е свързана със самия живот. Трябва да си го преживял, да са ти са се случили неща, които да разкажеш чрез музиката си. Иначе имаме само мъртви ноти. Изпълненията на тези деца не са наситени от живота. Те са просто изсвирени. Не можеш да пееш фадо, без да си преживял живота. Не можеш да разплачеш публиката, ако всяка твоя фибра на тялото ти не показва, че ти наистинаизживяваш историята, която разказваш с песен. Няма да можеш да накараш хората да настръхнат. Няма да е същото. Това не може да се имитира, не може да се обърка. Не можеш да свириш Пиацола без да разбираш това, което той е вложил с душата си в композициите си. По-добре го пусни на уредбата, не се опитвай, ако не можеш да го изживееш докато го свириш.

 

Музикалните хора с опит имат вътрешен ритъм. С музиката си те imprint-ват хората със собствената си емоция, което има съответния ефект върху човека с душа и отворено сърце. Imprint-ът е следствие на self-imprint, който музиканта вече е направил със себе си преди това. Той преживява емоцията, изживява я.

Един класически танцьор на аржентинско танго излъчва автентична страст и болка от себе си. Всяко негово движение е наситено с тях, можете да пипнете драмата, тя е почти физически осезаема. И защото го прави, той се превръща в архитект на пространството около себе си. С едно обикновено движение, той може да манипулира емоционалния поток в цялата аудитория. Езикът на тялото му става разпознаваем за публиката, тя реагира в отговор, защото няма как да бъде друго. Това е един двустранен процес на обмяна, като в химическа колба.

 




Гласувай:
35



Няма коментари
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене

За този блог
Автор: padreantonii
Категория: История
Прочетен: 1269042
Постинги: 187
Коментари: 625
Гласове: 5757
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930